SprawnaNaprawa.pl – Platforma Warsztatowa

Opel Corsa 2015

Jeden z czołowych modeli Opla powraca w nowej odsłonie. Facelifting corsy zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Paryżu.

opel-corsa-2015_14_0Klasyka gatunku segmentu B to nic innego jak właśnie Opel Corsa. Od lat jest jednym z najpopularniejszych modeli na europejskich drogach. Po prawie 10 latach, niemiecki producent przedstawia kolejną wersję miejskiego auta.

Inspiracje Opla

Dlaczego zdecydowano się na wznowienie właśnie Corsy? Z kilku prostych powodów. Jednym z nich jest niegasnąca popularność tego niewielkiego samochodu – jak dotąd obok Astry okazała się absolutnym hitem sprzedażowym. Niewielkie auto, idealne do miasta, trochę kobiece, ale również i dla niewielkiej rodziny okazało się strzałem w dziesiątkę. Nic dziwnego, że na rynku szybko pojawiły się podobne modele od konkurencyjnych firm.  Nowa Corsa nawiązuje poniekąd do Merivy i Adama.

Wnętrze

Miłośników Corsy wewnątrz pojazdu czeka kilka niespodzianek:

  • Udoskonalony system audio
  • System multimedialny IntelliLink
  • Zmodyfikowane zawieszenie
  • System ostrzegający o ewentualnej kolizji i opuszczeniu pasa ruchu

Ponadto odnowiona wersja Corsy ma wykonane z najwyższej klasy materiałów fotele, które kształtem dopasowują się do kierowcy i pasażerów. Nowością będzie również system rozpoznawania znaków drogowych oraz światła biksenonowe, dzięki którym poprawiona jest widoczność nocą. Do wyboru będzie  trzycylindrowy silnik benzynowy 1.0 o mocy kolejno 90 i 115 KM lub czterocylindrowy 1.4 posiadający moc 100 IKM. Dla zwolenników diesla producent przygotował 1.3 litrowy silnik z wariantem CDTI.

Opinie:

  • Melisa pisze:

    świetne autko, chcę je! najlepiej w takim kolorze 🙂

  • Hubert pisze:

    Fajne auto, kupiłbym żonie jakbym tylko miał na tyle gotówki 😉

Dodaj komentarz