SprawnaNaprawa.pl – Platforma Warsztatowa

Światła do jazdy dziennej

W wyposażeniu większości samochodów nie ma świateł przeznaczonych do jazdy dziennej, więc kierowcy muszą korzystać ze świateł mijania lub zwyczajnie je zamontować. Światła do jazdy dziennej wykonane są według innowacyjnej technologii LED.

Oświetlenie wykonane w technologii LED ma wiele zalet i dlatego są plany, aby było ono nieodłączną częścią wyposażenia każdego samochodu. W porównaniu ze standardowym oświetleniem, diody LED lepiej sprawdzają się w ciągu dnia. Jedną z najważniejszych zalet wydaje się energooszczędność, co oczywiście przekłada się na koszty użytkowania. Jak dotąd kierowcy są zmuszeni korzystać ze świateł mijania, których żarówki zużywają więcej energii i muszą być częściej wymieniane. W porównaniu ze stosowanymi żarówkami halogenowymi pozwalają na znaczącą oszczędność paliwa. Światła w technologii LED są również bardzo trwałe, nie zużywają się tak szybko, jak jest to w przypadku drogich tradycyjnych żarówek.

Diody LED są przystosowane właśnie do jazdy w dzień, dlatego też ich światło jest zbliżone do tego dziennego. Ponadto cechą tej technologii jest większa emisja światła w bardzo jasnym odcieniu, przy zdecydowanie mniejszym zużyciu energii. Tym sposobem nie oślepiają kierowcy jadącego z naprzeciwka, lecz są wyraźne i zauważalne, już nawet z większej odległości.

Diody są małych rozmiarów, co pozwala dopasować je do każdego rodzaju pojazdu. Są również bardzo wygodne w użyciu, co podkreślają kierowcy, a to ze względu na automatyczne włączanie i wyłączanie po przekręceniu kluczyka w stacyjce lub włączeniu innych świateł.

Coraz więcej kierowców zwraca uwagę na światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED, chwaląc ich jakość i użytkowanie. Powoli więc stają się popularniejsze, co wynika z ich funkcjonalności. Bardzo ważną jest, aby światła do jazdy dziennej były wyposażone w homologację.

Dodaj komentarz