SprawnaNaprawa.pl – Platforma Warsztatowa

Cadillac Józefa Piłsudskiego znów w formie

Rocznik 1934, ważący trzy tony, wysoki prawie na dwa metry Cadillac został wykonany specjalnie dla marszałka Piłsudskiego. Dziś odrestaurowany po prawie 80 latach będzie wizytówką na świętach państwowych – zadebiutuje na tegorocznym Dniu Niepodległości.

cadillac 2W naszym kraju z roku na rok można zauważyć zmiany dotyczące obchodzenia świat. Dotyczy to również dnia 11 listopada, który świętujemy na pamiątkę odzyskania niepodległości. Zawsze był to dzień bardzo podniosły i pełen powagi i często zapominano, że to tak naprawdę wyjątkowo radosna uroczystość. W tym roku postanowiono wykonać ukłon w stronę historycznej motoryzacji.

Jedyny egzemplarz na świecie

Cadillac 355D został zamówiony w 1934 roku, wyprodukowany na specjalne zamówienie w USA i statkiem przetransportowany do Europy. Z auta korzystał marszałek Piłsudski, jego małżonka a także generał Edward Rydz-Śmigły.

Historyczna perełka wśród samochodów

Prace nad tym historycznym pojazdem trwały od marca 2013 do teraz – auto odnawiano ponad rok. W tym roku zadebiutuje 11 listopada i od tego momentu będzie obecne na państwowych świętach jako atrakcyjny zabytek. Obecnie właścicielem samochodu jest Naczelna Organizacja Techniczna

Cadillac Józefa Piłsudskiego znów w formie, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Opinie:

  • Kamil pisze:

    Faktycznie to prawdziwa perełka historyczna, chętnie bym się takim przejechał!

Dodaj komentarz