SprawnaNaprawa.pl – Platforma Warsztatowa

Nowy model Nissana

Sporych rozmiarów SUV, który wygląda całkiem zgrabnie? Taki jest właśnie Nissan Navara. W salonach sprzedaży występuje aż w sześciu wersjach wyposażeniowych. Po raz kolejny azjatycki producent udowodnił, że potrafi robić duże samochody, które jednak mogą zaskoczyć lekkością.

nissan-np300-navara-12th-gen-interior-tanOdnowiona Navara od swojego poprzednika różnić będzie się wyglądem i wbrew pozorom będzie ona znacznie smuklejsza. Projektanci inspirowali się nowa linią produkcyjną i w koreańskim suvie widać to przede wszystkim w nadwoziu. Równie charakterystyczne są światła wykonane w technologii LED i kierunkowskazy, które umieszczono w obudowie lusterek. Ogólny wygląd, rozmiary i masa pozostaną bez większych zmian. Jak na razie znane są dwie wersje kolorystyczne, czyli Savannah Yellow oraz The Earth Bronze.

Innowacje

Navara została wyposażona w:

  • System VDC – czyli dynamiczna kontrola jazdy. Dzięki niemu poprawione są właściwości jezdne, a poziom bezpieczeństwa jest jeszcze wyższy.
  • System ABLS – czyli aktywny hamulcowy mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Poprzez ten system cały układ hamulcowy w pojeździe działa sprawniej, a co za tym idzie pasażerowie mogą czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie.
  • System HSA – czyli system wspomagania ruszania pod górę. Jest to typowe dla samochodu sporych rozmiarów. Dzięki temu silnik nie jest przegrzewany.
  • System HDC – czyli system kontroli zjazdu. Spełnia taką samą funkcję jak HSA.

Wnętrze

Decydując się na nowego Nissana do wyboru będziemy mieli do wyboru dwa silniki: diesel i benzynowy. Każdy z nich ma pojemność 2.5 litra i cztery cylindry. Nowa rzeczą będzie siedmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów, wyświetlacz TFT z nawigacją i wskaźnikiem spalania. Nova Navara jest również bardziej ekonomiczna od swojej poprzedniej wersji, bo spalanie jest o 11% mniejsze.

Nowy model Nissana, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz