SprawnaNaprawa.pl – Platforma Warsztatowa

Sprawdź części przed wyjazdem

Na zewnątrz jest coraz cieplej, za niedługo wakacje. Dla wielu to wyczekiwany przez cały rok czas. Z racji oczekiwanej pory urlopowej musimy także przygotować auto, by wyjazd na wakacje nie zakończył się zbyt szybko. Które części do samochodu należy uznać za najważniejsze?

Urlop i wakacje tuż, tuż. To doskonały moment, by przeprowadzić rutynową kontrolę samochodu, zwłaszcza jeżeli planujemy wyjechać na wakacje autem. Co trzeba sprawdzić, które części samochodowe, zanim wyjedziemy w podróż?

Podwozie i nadwozie

Zabieg woskowania na pewno nie zaszkodzi. Warto zajrzeć też pod spód samochodu i usunąć zbędne zabrudzenia. Porządne umycie samochodu może jednak nie cieszyć zbyt długo, bo najprawdopodobniej po nim zobaczymy wszystkie ubytki powłoki lakieru. Odpowiednie środki i dobre chęci będą wystarczające na niewielkie uszkodzenia, jednak większe ubytki będą wymagały wizyty w zakładzie blacharskim.

Zawieszenie i opony

Z pewnością Twój samochód domaga się przeglądu układu hamulcowego i zawieszenia, gdyż ich elementy mogły zostać mocno naruszone jeszcze po zimie. Najlepiej zrobić przegląd techniczny w stacji diagnostycznej, w której to specjaliści sprawdzą dokładnie pojazd. Możliwe, że np. trzeba będzie wymienić amortyzator i sprężyny zawieszenia.

Letni serwis części

Ponadto dobrze jest wymienić olej i skontrolować wszystkie płyny, a także zainwestować w takie części do auta jak nowe wycieraczki oraz zapasowe żarówki. Być może wymiany będą potrzebowały również nasze dywaniki wewnątrz samochodu. Warto dobrze odkurzyć samochód, bo podróż była komfortowa. Koniecznie trzeba skontrolować także stan układu hamulcowego.

Dodaj komentarz