SprawnaNaprawa.pl – Platforma Warsztatowa

Niewidzialna rękawiczka

Praca przy samochodzie sprawia niektórym sporo przyjemności. Nic tak nie cieszy jak samodzielnie przeprowadzona naprawa i satysfakcja z poczynionych na wymianie oszczędności. Zanim przystąpimy jednak do majsterkowania wypada przygotować stanowisko pracy i zadbać o bezpieczeństwo. Podstawowa kwestia to ochrona dłoni przed działaniem szkodliwych zanieczyszczeń. Z reguły stosuje się w tym celu rękawiczki, w których nie każdy czuje się komfortowo. M.in. w tym celu powstała niewidzialna rękawiczka.

Niewidzialna rękawiczka – zadania

Niewidzialna rękawiczka to nic innego jak specjalna pasta, którą przed rozpoczęciem pracy warsztatowych należy nałożyć na dłonie. Bardzo istotne jest, by dokładnie wetrzeć pastę w skórę, nie pomijając okolic paznokci i trudno dostępnych miejsc. Jej rola polega na skutecznym zabezpieczeniu dłoni majsterkowicza przed szkodliwym wpływem olejów, smarów i innych substancji, na które narażona zostaje osoba pracująca przy samochodzie. Po nałożeniu pasty, na dłoniach powstaje warstwa, która dokładnie chroni skórę i pozwala jej oddychać.

Pozbycie się warstwy ochronnej jest banalne. Po skończonej pracy wystarczy umyć ręce zwykłym mydłem, by pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. By efekt był idealny, zaleca się powtórzyć proces mycia. Ponadto należy nadmienić, że niewidzialna rękawiczka to bezpieczny produkt, który został przetestowany przez zaufane towarzystwa dermatologiczne.

Zalety niewidzialnej rękawiczki

Największy atut niewidzialnej rękawiczki to komfort. Ta innowacyjna pasta tworzy niewidzialną warstwę ochronną, która chroni skórę i w żaden sposób nie ogranicza sprawności dłoni. Okazuje się to bardzo istotne podczas prac warsztatowych wymagających dużej precyzji. Ponadto istotną zaletę stanowi brak absorpcji płynów, z którymi ma się do czynienia podczas pracy. Co więcej w przypadku dużej wilgoci, wystarczy wytrzeć dłonie papierowym ręcznikiem, a następnie ponownie nałożyć pastę i kontynuować pracę. Standardowe rękawiczki chłoną wilgoć, co sprawia, że praca jest mniej komfortowa.

Wady niewidzialnej rękawiczki

Niewidzialna rękawiczka to doskonała alternatywa dla standardowych rękawiczek – nie da się ukryć. Niestety, jak każdy inny produkt, także ona ma pewne wady i ograniczenia. Podstawowa wada, na którą należy zwrócić uwagę to brak fizycznej ochrony dłoni, przez co praca w trudno dostępnych miejscach samochodu może skutkować mniejszymi lub większymi otarciami naskórka.

Na koniec należy zaznaczyć, że wielu mechaników i majsterkowiczów nie korzysta z rękawiczek ochronnych, z racji, że nie zapewniają im one odpowiedniego uchwytu, a tym samym komfortu podczas pracy. Te osoby narażają się na działanie smarów i szkodliwych płynów, które trudno domyć; a i niszczą skórę dłoni. Niewidzialna rękawiczka to na chwilę obecną najlepsza alternatywa, ponieważ nie ogranicza zdolności manualnych, a jednocześnie zapewnia ochronę i ułatwia umycie rąk po zakończonych pracach.

Dodaj komentarz