SprawnaNaprawa.pl – Platforma Warsztatowa

Odnowiona Giulietta od Alfa Romeo

Włoski producent  rozpoczął właśnie sprzedaż jednego z najbardziej rozpoznawalnych modeli na europejskich drogach. Mowa o Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde . Odnowiona wersja zadebiutowała na  targach w Genewie.

Szybka i wściekła?

alfa-romeo-giulietta-qv-sportiva-2012-2Model ma równe cztery lata i na początku miał się nazywać 149, później Milano. Ostatecznie jednak  projektanci Alfa Romeo zmienili  nazwę na Giulietta– miała ona jednocześnie nawiązywać  do produkowanej w latach pięćdziesiątych limuzyny. Sukces został osiągnięty, bo auto zostało zaprojektowane w taki sposób, że zarówno wyglądem jak i charakterem  przypomina pojazdy z tamtych lat. Ciekawostką może być informacja, że w  2013 roku na rynek wypuszczono wersję Alfa Romeo Giulietta Fast & Furious 6 Limited Edition. Samochód powstał tylko w liczbie 6 sztuk.

Wnętrze

Giulietta to auto segmentu C i 6-biegowej skrzyni biegowej. Model Alfy waży prawie 1400 kg i dostępny jest w dwóch wersjach: benzynowej i diesel. Jest to nie tylko stylowy, ale również bezpieczny pojazd, a świadczy o tym wynik pięciu gwiazdek w cenionym teście Euro NCAP.  Nowości w tym pięcioosobowym samochodzie  pojawiły się już w tamtym roku – zastosowano wówczas nowy system infotainment Uconnect z 5-calowym ekranem dotykowym lub nawigacją i dotykowym ekranem 6,5-calowym, a w pasie przednim wprowadzono nową atrapę chłodnicy. Dodano również chromowane oprawy lamp przeciwmgielnych i nowe felgi.

Kierowcy ją kochają

Fakt, że Alfa Romeo postanowiła wprowadzić zmiany do swojej czołowej produkcji nie powinien dziwić – model jest bardzo popularny wśród miłośników czterech kółek, a wprowadzenie dodatkowych zmian jest jeszcze większym udogodnieniem. Odnowiona Giulietta będzie się wyróżniała połączeniem mocnego silnika i gustownego wyglądu. Połączenie szyku, elegancji i funkcjonalności od lat sprawdza się w polityce marki Alfa Romeo. Włoski producent już teraz rozpoczął sprzedaż nowej wersj.

Odnowiona Giulietta od Alfa Romeo, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Opinie:

  • Groszek pisze:

    Bardzo dobra wiadomość! to jeden z lepszych , ale też najbardziej trwałych modeli od Alfy 😉

Dodaj komentarz