SprawnaNaprawa.pl – Platforma Warsztatowa

Jak wybrać dobrą chłodnicę klimatyzacji?

Decydując się na zakup i dokonując wyboru nowego podzespołu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość danego produktu oraz renomę producenta. Stosowanie zamienników często kończy się bowiem krótką żywotnością zakupionej części, a tym samym z dodatkowymi kosztami.

Jak wybrać dobrą chłodnicę klimatyzacji?Podstawowym elementem układu klimatyzacji jest chłodnica klimatyzacji, inaczej zwana także skraplaczem. Istotnym zadaniem tego podzespołu jest z pewnością odprowadzanie nadmiaru ciepła, wytworzonego w układzie. Dochodzi do tego dzięki schłodzeniu sprężonego czynnika gazowego układu i zamianie go w ciecz. Skraplacz często porównywany jest przez specjalistów jest do chłodnicy silnika – oba te elementy umieszczone są obok siebie, tak aby dostęp powietrza chłodzącego był jak największy.

Chłodnica klimatyzacji posiada własny wentylator, który uruchamia się w momencie zbyt małego przepływu powietrza wpadającego z przodu komory jednostki napędowej. Chłodnica zbudowana jest z cienkich rurek i blaszek, które skutecznie zwiększają powierzchnię wymiany ciepła.

Zakup odpowiedniej chłodnicy

Pamiętajcie, że nieszczelność chłodnicy powoduje natychmiastową niesprawność układu klimatyzacji. W takim przypadku jedną z pierwszych rzeczy, którą powinniście sprawdzić jest właśnie szczelność całego układu. Każda awaria skraplacza czy to mechaniczna, czy chemiczna oznacza wymianę chłodnicy na nową.

Eksperci nie zalecają oszczędzać na chłodnicy klimatyzacji. Jakość zapewni bowiem użytkownikowi długi okres bezawaryjnej eksploatacji. Takiej jakości należy szukać u znanych producentów. O jakości produktu świadczyć będzie także długa gwarancja, która renomowani producenci z pewnością wam zapewnią.

Warto sprawdzić szczegółową ofertę renomowanych producentów chłodnic na stronie dystrybutora http://www.autochlodnice.com/chlodnice,klimatyzacji,skraplacze/k,100355/, gdzie bez problemu dobierzecie odpowiedni model skraplacza do swojego samochodu. Specjaliści przestrzegają, by unikać chłodnic używanych – wypłukane od środka i przechowywane na powietrzu bardzo szybko ulegają korozji. Podłączenie takiej chłodnicy do układu, gdzie występuje ciśnienie ok. 15 bar może także spowodować automatyczne rozszczelnienie. Oprócz tego koszt używanej chłodnicy jest niewiele mniejszy od nowego.

Jak wybrać dobrą chłodnicę klimatyzacji?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Opinie:

  • Sombre pisze:

    Kiedyś właśnie oszczędziłem na chłodnicy i wyszedłem na tym bardzo źle, musiałem w niedługim odstępie czasu kupić nową, ale już trochę droższą, mam nadzieję, że ta wytrzyma trochę dłużej…

Dodaj komentarz