SprawnaNaprawa.pl – Platforma Warsztatowa

Zakładanie warsztatu samochodowego – poradnik

Na początek warto sporządzić listę wyposażenia które musimy kupić w celu prowadzenia warsztatu mechaniki pojazdowej. Przy jej tworzeniu musimy ustalić jakie usługi chcemy prowadzić w jego ramach.

klucz

Obrazek pochodzi ze strony fordfach.pl.

Zakładanie działalności gospodarczej

Powinniśmy przygotować się na odwiedziny szeregu urzędów w celu zrealizowania formalności wymaganych podczas zakładania działalności gospodarczej. Wymagać to będzie od nas dokształcenia się, co wiąże się z poświęceniem czasu.

Wybór lokalizacji warsztatu

Lokalizacja warsztatu jest jednym z kluczowych elementów. Budynek przy ruchliwej drodze może być gwarantem sukcesu w poszukiwaniu nowych klientów. Jest to bowiem częsty problem w przypadku nowych warsztatów. Potrzebne nam będą miejsca parkingowe oraz miejsce w budynku na stworzenie odpowiedniej ilości miejsc pracy.

Wyposażenie warsztatów samochodowych

Wyposażenie warsztatów musi zawierać takie elementy jak podnośniki, profesjonalne narzędzia, mierniki itd. Do ich zakupienia będzie nam więc potrzebna znaczna ilość gotówki. Możemy zmniejszyć początkowe koszty rezygnując z wykonywania części usług wymagających specjalistycznych narzędzi.

Kolejnym obowiązkowym krokiem wymagającym sporego wkładu pieniężnego jest stworzenie odpowiednich zapasów części zamiennych. Obecnie mamy możliwość umówienia się z dostawcą części na ich codzienne dostarczanie w ramach lojalności. Mimo to warto mieć zapas najczęściej potrzebnych, zaoszczędzi to bowiem nasz czas.

Oprogramowanie i dokumentacje każdej marki samochodów informujące o procedurach napraw jest nie tylko dużym ułatwieniem podczas napraw, ale w przypadku obecnej ilości modeli samochodów, wręcz obowiązkowym elementem każdego warsztatu. Cena takiego oprogramowania jest jednak dość wysoka.

Zakładając warsztat samochodowy musimy zapewnić źródło finansowania wielu innych składników. Pensja pracowników, ich szkolenie, reklama, opłaty za lokal to tylko część z nich. Niestety początkowe przychody będą pokrywały tylko część kosztów.

Zakładanie autoryzowanego warsztatu

Ciekawym rozwiązaniem jest założenie autoryzowanego zakładu będącego częścią większej sieci. W większości przypadków będziemy mieć gwarancję pomocy w postaci dostępu do danych, wymiany doświadczeń czy też dostępu do części specjalistycznego sprzętu.

Artykuł powstał w oparciu o materiały umieszczone na stronie http://www.iparts.pl/warsztaty/.

Zakładanie warsztatu samochodowego – poradnik, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz