SprawnaNaprawa.pl – Platforma Warsztatowa

Innowacyjne technologie w lakiernictwie

ColorDialog Spies Hecker to innowacyjne urządzenie pierwszej generacji, które pozwala warsztatom wykorzystywać najnowsze technologie. Od czasu wprowadzenia pierwszego spektrofotometru wiele się zmieniło, a producent postawił sobie za cel uproszczenie oraz przyspieszenie procesu wyszukiwania receptur, co z kolei miało za zadanie poprawić wydajność pracy warsztatów lakierniczych – udało się? 

Pierwsze z urządzeń typu ColorDialog MA 64 było narzędziem do pięcio-kątowych pomiarów, działające w oparciu o specjalne oprogramowanie Color Unix. Stosunkowo szybko okazało się, że w celu określenia dowolnego koloru wystarczają jedynie trzy odczyty, dlatego dość szybko wprowadzono na rynek trzy-kątowy spektrofotometr ColorDialog MA 90BR.

HP_hitec-2013_1400x488

W połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem, firma zaoferowała lakiernikom opcję automatycznego korygowania receptur kolorystycznych. Inną zaletą korzystania ze spektrofotometrów była i jest nadal ich niezawodność.

Funkcjonalność ColorDialog Spies Hecker

Stale rosnąca liczba wariantów kolorystycznych oraz lakierów z efektem wymagała dalszych udoskonaleń urządzenia od marki Spies Hecker. W końcu wprowadzono na rynek urządzenie ColorDialog, które zostało wyposażone w najnowszą technologię optyczną.

Najnowocześniejszy spektrofotometr marki dokonuje pomiarów kolorów i efektów przy wykorzystaniu innowacyjnej techniki fotooptycznej w ciągu jednego etapu pracy. Dzięki wykorzystaniu wyszukiwarki receptur CRplus oraz nowego oprogramowania internetowego – Phoenix – możliwe jest znacznie szybsze dopasowanie odczytów do stosownych receptur.

Dokładniejsze i szybsze pomiary kolorystyczne oraz lepsze przystosowanie do pracy – marka Spies Hecker znów wyznacza drogę rozwoju dla zaawansowanych narzędzi służących do zarządzania kolorami oraz nadal napędza rozwój narzędzi kolorystycznych.

Opinie:

  • Radosław pisze:

    Ciągle zaskakuje mnie to jak bardzo technologia idzie do przodu i jak szybko to się dzieje. Dobrze, że wymyślili coś takiego, przyda się, zwłaszcza, że ma przyspieszać jeszcze pracę. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz